Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

AYAK KOKUSUNA DOĞAL TEDAVİLER

  1. Tuzlu Su İle Yıkama: Ayaklarımız çok kötü kokuyor ve sürekli terliyorsa, teri kurutmak için tuzlu suya sokmalıyız. Orta boy bir kaba 4 su bardağı suyla 4 çay kaşığı tuz koyuyoruz. Suyu isterseniz sıcak veya soğuk koyabilirsiniz. Tuz eridikten sonra ayaklarımızı içine sokuyoruz. En az 15 dakika ayaklarımızı suyun içinde bekletiyoruz. Süre dolduktan sonra ayaklarımızı pamuklu bir havlu yardımıyla iyice kurulayıp pamuklu çorabımızı giyiyoruz.
  2. Çay Poşetleri İle Yıkama: Orta boy bir kabın içine 4, 5 tane siyah veya yeşil çay poşetini 1 litre ılık suyun içine bırakıyoruz. Bu çaylar isterseniz gün içinde kullandığınız çay poşetlerinden de olabilir. 15 dakika beklettikten sonra ayaklarımızı yıkayıp iyice kuruluyoruz.
  3. Soda İle Yıkama: Orta boy bir kabın içine 2 kaşık soda ve 1 litre su koyuyoruz. 15 dakika ayaklarımızı içinde bekletip iyice kuruluyoruz.
  4. Sirke İle Yıkama: Orta boy bir kabın içine 2 litre su ve 2 su bardağı sirke koyuyoruz. 10 – 15 dakika içinde bekletip ayağımızı iyice kuruluyoruz. Sirke ile ayak kokusuna kesin çözüm alabilirsiniz.
  5. Adaçayı Yaprakları: Ayak kokusunu önlemek istiyorsanız ayakkabınızın içine adaçayı yapraklarından birkaç tane koyun. Eğer giymeden bir gün önce yaprakları koyarsanız daha etkili sonuç alırsınız.
  6. Karbonat: Çoraplarınızı giymeden önce çoraplarınıza döktüğünüz bir miktar karbonat ayak kokusu oluşumunu engelleyecektir.

Kısacası bu yöntemleri yaparak ayak kokunuzu engelleyebilirsiniz. Tamamen doğal yollar olduğu için yan etkileri yoktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )