Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Evde Yapılan İlaçlar

ayak kokusuna Evde yapılan ilaçlar

Kokmuş ayak exfoliate

Pomza taşı kullanarak eksfoliye etme, koklamak ayakları tedavi etmenin bir yoludur.

Mükemmel ayak hijyeni kokulu ayakları tedavi etmek ve önlemek için önemli bir faktördür. Buna anti ayak bakımı sabunu ile ayakları günlük olarak yıkamak, ayak parmakları arasındaki bölgelere dikkat etmek de dahildir.

 

Diğer ev ilaçları şunları içerir:

 

  1. Ayağın eksfoliye edilmesi

 

Bir fırçalamak veya pomza taşı kullanmak, bakterilerin beslenmesi istenen ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olabilir.

 

Özellikle kokulu ayakları olan bir kişi, birikimden kaçınmak için haftada 2-3 kez ponza taşı kullanmak isteyebilir.

 

  1. Tuzla ıslatın.

 

Soak, pul pul döküm rutinin bir parçası olarak veya sadece kendi başlarına potansiyel olarak faydalıdır.

 

Bir kap veya ılık su küveti hazırlayın ve içinde yarım bardak Epsom tuzu çözündürün. Ayağınızı 10-20 dakika ıslatın ve sonra ayakları iyice kurutun.

 

  1. Sirke serpmek

 

Bir küvete 2 parça sıcak su ve 1 kısım sirke (elma elma suyu veya beyaz sirke de uygundur) ilave edin ve ayağı 15-20 dakika kadar ıslatın.

 

Bununla birlikte, sirke cildin açık alanlarını tahriş etme potansiyeline sahip olduğu için, herhangi bir kesik, yaralı veya çizik varsa bir kişinin sirke koymasına izin vermeyin.

 

  1. Terleme zehiri önleyici

 

Kokmuş ayaklar spreyi

Deodorant, ayak kokusunu maskelemek için kullanılabilir.

Başka bir çare ayakları üzerinde bir ter önleyici kullanmaktır. Geleneksel olarak koltukaltları için kullanılıyorsa da, terlemeyi ayağa uygulayarak terleme insidansını düşürebilir.

 

Gerekirse, doktor ayaklarına uygun daha güçlü ter önleyiciler için bir reçete yazabilir. Başka bir seçenek, oldukça emici olan mısır nişastası kullanmaktır.

 

Tıbbi tedaviler

Bazen, bir kişinin çabalarına rağmen, güçlü bir kokudan kurtulamazlar. Durum böyle olduğunda, kokulu ayakları hakkında bir doktor görmek isteyebilirler.

 

  1. İyontoforez

 

Bir tedavi seçeneği, iyontoforez denilen bir işlemdir. Bu terleme ayaklarının görülme sıklığını azaltmak için suya hafif bir elektrik akımı gönderilmesini kapsayan bir yaklaşımdır.

 

  1. Botoks

 

Bazı durumlarda kullanılan başka bir seçenek botulinum toksini veya Botox enjeksiyonudur . Bu ilaç, plantar enjeksiyonları olarak bilinen araçlarla ayağa enjekte edilir.

 

Bununla birlikte, bu enjeksiyonlar özellikle ağrılı olabilir. Sonuçlar genellikle 3-4 ay arasında bir yerde son bulur ve bir kişi daha sonraki tedavilere ihtiyaç duyacaktır.

 

Botox ayrıca aşırı koltukaltında terleme için kullanılmıştır.

 

 

Görünüm

Koruyucu Ayak Sağlığı Enstitüsüne göre , 21 yaş ve üzerindeki erişkinlerin yaklaşık yüzde 16’sı ayak kokusu ile ilgili bir sorun bildirdi.

 

Bununla birlikte, bir kişi birdenbire kokulu ayaklarda yeni bir başlangıç ​​yaşarsa, ayaklarında enfekte olmuş yara izi veya kesikler olup olmadığını kontrol etmelidir.

 

Bir kişi herhangi bir anormallik aramak için yere bir ayna koyabilir ve ayak tabanını inceleyebilir. Ayaklarının yaraları belirtileri varsa, bir kişi doktorunu görmelidir. Aksi takdirde, koklamak ayaklar görülme sıklığını azaltmak için tezgah üstünde ve evde önlemler alabilirler.

 

Bir kişinin kokulu ayakları ve aşırı terleme ev ilaçlarıyla kontrol edilemiyorsa, reçeteli tedaviler mevcuttur. Kusurlu ayakları nedeniyle bir kişi acı çekmez veya kendinden emin olmaz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )