Foot Care Ayak Kremi – Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayak Kokusundan Kurtulmak için Öneriler

Ayaklar, bir kişiyi A noktasından B noktasına götürebilir, ancak yol boyunca ağrı, sızlanma ve kokulara maruz kalırlar. Çoğu kişi bazen kokulu ayaklarda bir sorun yaşasa da, bazıları ayakkabılarını çıkarmaktan korkarak yaşar.

Kötü kokulu ayaklar için tıbbi terim bromodozdur. İyi haber şu ki durumun görülme sıklığını azaltmak için birçok tedavi mevcut.

Ayaklar hakkında hızlı bilgiler

 • Kokulu ayaklar hakkında bazı önemli noktalar. Daha ayrıntılı bilgi ve destekleyici bilgi ana makalede yer almaktadır.
 • Çoğu kokulu ayaklar vakasının temel nedeni bakteri ve nemdir.
 • Kötü kokulu ayaklar genellikle bir tıbbi sorun değildir, ancak bir kişinin diğerleriyle olan ilişkilerini etkileyebilir ve benlik bilincine neden olabilirler.
 • İnsanlar doğal olarak ayakları üzerinde yaşayan bakterilere sahiptirler.
 • Bakteriler yağ ve ölü cilt hücrelerini parçalamış atıklardan kurtulduklarında kötü koku oluşabilir.

Ayakkabı ipuçları

Çoraplar ve ayakkabılar kokulu ayakları kötüleştirebilecek ayak terlemesine neden olabilir. Bir kişinin ayakkabı ile ilgili kötü kokulu ayakları azaltmak için alabileceği çeşitli adımlar vardır:

1. Çoraplar

İstediğiniz zaman çorap giymek kokulu ayaklara yardımcı olabilir. Çoraplar, özellikle de ter-fitilleyici materyallerden yapılmış olanlar terleri emebilir ve kokuları azaltırlar. Foot Care Kullanıcı Yorumları arasında sıkça sorulan sorulardan biri olarak;

Ayrıca kolayca değiştirilebilirler, böylece bir kişinin ayakkabılarının içinde kalabilen kokuları azaltırlar.

2. Ayakkabı

Bazı nefes alabilen ayakkabı terleme ve nem sıklığını azaltmaya yardımcı olabilir. İnsanlar, hava almayı sağlayan örgülü panellere sahip ayakkabıları arayabilirler.

Plastikten yapılmış ayakkabılar (“jöle” gibi) neredeyse nefes alamayan ayaklarına katkıda bulunurlar; çünkü bunlar nefes almaz ve ayak terlemesi teşvik eder.

3. Alternatif ayakkabı ve çoraplar

Ayakkabılar arasında aşınmalarının tamamen kuruması için zaman tanınması, özellikle koklamak ayakları azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir gün bir çift ayakkabı giymek, ertesi gün başka bir çifti giymek, ayakkabılara kuruması için yeterli zaman tanıyabilir.

Bir kişi aynı zamanda, gün boyunca değişmek üzere ekstra çorap çorabı bulundurmak isteyebilir. Bu, terleme ve koku azaltmaya yardımcı olabilir.

4. Tabanların değiştirilmesi

Bir kişi ayrıca ayakkabı tabanlıklarını koku azaltıcı veya antibakteriyel tabanlıklarla de değiştirebilir. Foot Care Ürün Yorumları arasında da bahsedilen bir konudur.

Başka bir seçenek ise, içtabanlar üzerinde kullanılacak anti-bakteriyel veya dezenfekte bir sprey almaktır. Bununla birlikte, bu seçenek genellikle ayakkabı tabanlıklarının kurumasına izin vermek kadar etkili değildir.

Mükemmel ayak hijyeni kokulu ayakları tedavi etmek ve önlemek için önemli bir faktördür. Buna anti ayak bakımı sabunu ile ayakları günlük olarak yıkamak, ayak parmakları arasındaki bölgelere dikkat etmek de dahildir.

Diğer ev ilaçları şunları içerir:

5. Ayağın eksfoliye edilmesi

Bir fırçalamak veya pomza taşı kullanmak, bakterilerin beslenmesi istenen ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olabilir.

Özellikle kokulu ayakları olan bir kişi, birikimden kaçınmak için haftada 2-3 kez ponza taşı kullanmak isteyebilir.

6. Tuzla ıslatın.

Soak, pul pul döküm rutinin bir parçası olarak veya sadece kendi başlarına potansiyel olarak faydalıdır.

Bir kap veya ılık su küveti hazırlayın ve içinde yarım bardak Epsom tuzu çözündürün. Ayağınızı 10-20 dakika ıslatın ve sonra ayakları iyice kurutun.

7. Sirke serpmek

Bir küvete 2 parça sıcak su ve 1 kısım sirke (elma elma suyu veya beyaz sirke de uygundur) ilave edin ve ayağı 15-20 dakika kadar ıslatın.

Bununla birlikte, sirke cildin açık alanlarını tahriş etme potansiyeline sahip olduğu için, herhangi bir kesik, yaralı veya çizik varsa bir kişinin sirke koymasına izin vermeyin.

8. Terleme zehiri önleyici

Başka bir çare ayakları üzerinde bir ter önleyici kullanmaktır. Geleneksel olarak koltukaltları için kullanılıyorsa da, terlemeyi ayağa uygulayarak terleme insidansını düşürebilir.

Gerekirse, doktor ayaklarına uygun daha güçlü ter önleyiciler için bir reçete yazabilir. Başka bir seçenek, oldukça emici olan mısır nişastası kullanmaktır. Foot Care Ayak Kokusu Giderici Krem Yorumları kullanıcların en fazla beğendiği konulardan biridir.

Bazen, bir kişinin çabalarına rağmen, güçlü bir kokudan kurtulamazlar. Durum böyle olduğunda, kokulu ayakları hakkında bir doktor görmek isteyebilirler.

9. İyontoforez

Bir tedavi seçeneği, iyontoforez denilen bir işlemdir. Bu terleme ayaklarının görülme sıklığını azaltmak için suya hafif bir elektrik akımı gönderilmesini kapsayan bir yaklaşımdır.

10. Botoks

Bazı durumlarda kullanılan başka bir seçenek botulinum toksini veya Botox enjeksiyonudur . Bu ilaç, plantar enjeksiyonları olarak bilinen araçlarla ayağa enjekte edilir.

Bununla birlikte, bu enjeksiyonlar özellikle ağrılı olabilir. Sonuçlar genellikle 3-4 ay arasında bir yerde son bulur ve bir kişi daha sonraki tedavilere ihtiyaç duyacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (2 )

 • Adnan Ç.
 • Ben ayak kokusunu gidermek amaçlı karbonat kullanıyordum ama bu daha etkili.
  • medikal
  • karbonat ve benzeri ürünler ayak kokusunu maskeleme amaçlı kullanılmaktadır. Foot care ile bu sorunu kökünden çözebilirsiniz.