Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayak Mantarı Tedavisi

Ayağımızın kötü kokmasını sağlayan nedenlerden biride şüphesiz mantarlardır. Mantar mikropları sıcak, nemli ve karanlık ortamları sevmektedir. Bunun içinde en uygun ortam saatlerce ayakkabı içinde sıkışıp kalan ayaklarımızdır. Mantar mikrobu ilk başlarda küçük ve zararsız gözükür zamanla geçeceğini düşünürsünüz ama bu mikrop ilerleyen zamanlarda hızlıca ayağınızın her yerine yayılmaya başlar. Mantar mikrobu yayıldıkça ayakta koku oluşmaya başlar bir de bu yetmezmiş gibi tatlı kaşınmalar oluşur. İş yeri veya misafirlik gibi sosyal yerlerde kaşıyamayacağımız için mantar mikrobu başımıza dert olur. Ayrıca mantar mikrobuna karşı önlem almazsak mikrop ayak parmaklarımıza da bulaşır bunun sonucu olarak da mantar enfeksiyonu şiddetli kaşıntılara ve deri bozukluklarına neden olur.

Mantar enfeksiyonunu önlemek için ilk olarak ayaklarımızı her akşam sabunla iyice yıkamalı ve dikkatlice kurulamalıyız. Kurulama esnasında en çok parmak aralarına dikkat etmeliyiz çünkü mantarın en sevdiği bölge orasıdır. Ayaklarımızı yıkama işlemine her akşam düzenli olarak devam etmeliyiz ki olumlu sonuç alabilelim.  İkinci yol ise doktora gitmek. Çünkü mantar enfeksiyonu kendi başınıza veya dışarıdan aldığınız ilaçlarla geçebilecek bir hastalık değil. Tedavi için önce mantarlı bölgeden kalıntı alınır ve mikrop incelenir onun sonucu olarak da tedaviye başlanır.

Mantar enfeksiyonu dikkate alınması gereken bir hastalıktır ilerletildiği taktirde başınıza çok büyük sorunlar açabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )