Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayak Terlemesini Önlemek İçin

ayak1

Ayak kokularının ası oluşum nedeni ayak terlemeleri dir. Ayak terlemelerini önlemek aslında çok kolaydır. Ancak bazı insanlarda önlenemeyecek sorunlardan birisidir. Ayak kokularını önlemek için ilk olarak ayak bakımınıza özen göstermemiz gerekmektedir. Günümüzde çoğu insan günde en fazla 1 kere ayaklarını yıkamaktadır. Bu yanlış bir davranış ve alışkanlıktır. Günde en az 3 defa ayak yıkanmalı ve 1 defa çorap değiştirilmesi gerekmektedir.

Bu aşamada ayakkabılarında önemi oldukça fazladır. Ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside havalandırmalı ayakkabıların alınmasıdır. Ayaklarımız gün içerisinde herhangi bir yol ile hava almıyorsa bakteri ve mikroorganizmaların oluşmasına olanak sağlamaktadır. Bunları önlemek için ise havalandırmalı ayakkabılar tercih edilmektedir. Günümüzde bazı insanlarda terlemeler engellenememektedir.

Bu durumlarda ayak kokularının oluşumu durdurulamaz. Günümüzde ayak terlemelerinin ve kokularının azaltılması için çeşitli ayak koku kremleri kullanılmaktadır. Foot care bunlara örnektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )