Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayakkabı Temizliği

ayakkabı temizliği

 

Bölüm

2

Ayakkabıları Kimyasal Olarak Tazeleyin

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 1

Antifungal ayak tozu kullanın veya antibakteriyel bir sprey deneyin. Bunların her ikisi de kolaylık, bakkal ya da eczanelerde satın alınabilir.

Antifungal ayak tozu sporcu ayağına sıklıkla bağlıdır. Sporcular ayağı ayak kokusu ve kokulu ayakkabıların bir nedeni olmasına rağmen, aynı zamanda sporcu ayağı olmadan koklamak ayakkabıları yapmak mümkündür.

Eğer bir sporcunun ayağı varsa , mantarla mücadele etmek için ayaklarda bir krem, losyon veya diğer çay ağacı yağı karışımını düşünün. Çay ağacı yağı, doğal, koku muazzam bir anti-fungal yağdır. Sporcunun ayağına karşı savaşmak için ayaklarının üzerine yapıştırın.

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 2

Tabanlarınızı ve bağcıklarınızı çıkarın ve ayakkabılarınızı bir yastık yastığının içine koyun. Onları 40 ila 50 derece Fahrenhayt arasında bir su döngüsünde yıkayın. İlk devir bittiğinde bunu ikinci kez tekrarlayın ve ardından ayakkabıların havasını kurumasına izin verin.

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 3

Rahatsız ayakkabılarına fırında gazoz koyun. Dondurucu hilesi çalışmazsa, sağlıklı bir fırın soda koyun ve tozun bir gece boyunca koku emmesine izin verin. Pişirme tozu, mantar önleyici bir toz da dahil olmak üzere çok çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Alternatif olarak, koku giderme, fungal mücadele tozu oluşturmak için pudra çinko oksit ile karıştırın. Eşit porsiyon porsiyon soda ve çinko oksit karıştırın ve gece boyunca ayakkabıya uygulayın. Çinko oksit, deodorize ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. [1]

Ayakkabıları tekrar takmadan önce ertesi gün tozu boşaltın, böylece kendinize bir beyaz, toz halinde karışıklık veya iz bırakmayın.

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 4

Mağazada satılan koku gidericileri deneyin. Çoğu, kokuya neden olan şeyleri tüketen bakteri ve / veya enzimleri içerir.

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 5

Sürtünen alkol kullanın. Üzerine alkol sürülürken pamuklu bir top veya pamuk kare ile yıkamayacağınız ayakkabıları giyin. Bu, rahatsız edici koku nedenlerinin kurumasına ve umarım ayakkabılardan tam olarak faydalanmanıza yardımcı olacaktır. Sürtünme alkolü, antiseptik olmanın yanı sıra hızla buharlaşır. Diğer sıvılarla karıştığında, bu sıvıların da buharlaşmasına yardımcı olur.

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 6

Yeni kedi kumu kullanın. Kedi tuvaleti biraz sıkışmış gibi görünebilir ancak bir nedenden dolayı işe yarıyor: Koku giderme özelliği çok yüksek. Bir çorabı taze, kullanılmamış kedi çöpüyle doldurun, üstüne bir düğüm ile kapatın ve gece boyunca ayakkabıya koyun.

Kokulu Ayakkabılarını Tazelemek İçin 7

Su ve sirke kullanın. % 50 su ve% 50 beyaz damıtılmış sirke karışımı ile ayakkabılarınızı püskürtün. Karışımı, ayakkabı astarına ve tabanına serpiştirin ve 30 dakika hava kurumasına izin verin. Ayakkabı kurmak için acelen varsa bundan sonra bir saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Bunu ayakkabıya bir gecede pişirme soda ile takip edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • Fatma A*
  • ayakkabı temizliği nasıl olucak ayakkabımda lekeler mevcut