Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayaklarımız neden kokar ?

Ayaklarımız neden kokar ?Ayaklarımız neden kokar ?

Ayak kokusu yaşamınızı zorlaştıran ve son derece utanç duyulan bir rahatsızlıktır. Peki bu rahatsız edici durumdan kurtulmak ister misiniz ? O zaman bu yazım da sizlere ayaklarımız neden kokar ?Sorusunu cevaplayacağım.

Her ne kadar temiz bir insan olursanız olun ayaklarınızın hafif kokması kaçınılmaz bir durumdur. Ayaklarınızın her santimin de yaklaşık olarak 600 adet ter bezi bulunmaktadır. Bu sayı vücudunuzun diğer bölgelerine oran ile çok daha fazladır.

Akşama kadar ayakkabıların için de can çekişen ayaklarımız terler ve bu terleme sonucun da bakteriler üremeye başlar. Bakterilerin yaşamayı en çok sevdikleri alanlar karanlık ve nemli olan ortamlardır. Bu bakteriler de ayaklarınızın kokmasına neden olmaktadır.

Ayaklarınızın kokmasını engellemek için bakımını eksik etmemeniz gerekmektedir. Ayaklarınızı her gün düzenli olarak sabun ile yıkamalı ve sonrasın da mutlaka iyice kurulamanız gerekmektedir.

Her gün aynı ayakkabıyı giymemeniz, ayaklarınızı eve geldiğiniz de havalandırmanız gerçekten çok büyük önem taşımaktadır.

Ayaklarınıza bakım kremi ile bakım yapmanız da burada bakteri oluşmasını engelleyecek ve çok daha sağlıklı ayaklara sahip olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )