Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Ayaklarımız neden terler ?

ayakAyaklarımız neden terler ?

Terleme ter bezlerinin vücut ısısını korumak için yaptığı doğal bir durumdur. Ayakların terlemesi son derece normal olan bir durumdur. Terleme koku meydana geldiğin de insanları rahatsız eden bir durumdur. Normal şartlar da ter kokusu olmayan bir salgı dır. Terin kokmasına neden olan ise bakterilerdir. Bu durum kadın, erkek herkesi etkileyebilmektedir. İnsanlar bu sorun dan ne yazık ki olumsuz olarak hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilenmektedirler.

Ayaklarınız da fazla terleme olmasının nedeni ayak ter bezlerinizin çok fazla çalışıyor olması olabilir. Ter bezleri normal de vücut ısısını sabitlemek amacı ile çalışır. Vücudumuzun bazı bölgelerin de çok fazla ter bezi bulunmaktadır. Özellikle el ve ayaklarımız da çok fazla ter bezi bezi bulunduğu için bu bölgeler de daha fazla terleme meydana gelmektedir.

Ayaklarınızın normal ısı dan fazla olması ayaklarınızın daha fazla terlemesine neden olacaktır. Bunun ile birlikte kalın çorap giyilmesi, ateşli hastalıklar da ayaklarınızın daha fazla terlemesine neden olan rahatsızlıklar arasın da yer almaktadır.

Ayak terlemesine karşı her zaman dikkatli olmanız ve ayaklarınız terlediğinde gereken önlemi mutlaka almanız gerekmektedir. Ayak kokusu problemleri le karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bu duruma karşı her zaman dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayak kokusu problemleri günümüz de erkeklerin de bayanların da en sık olarak yaşayabilecekleri problemler arasın da yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )