Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Çorap ve Ayakkabıları Yıka ve Döndür

concept shot of feet perspiration: bad smell coming out from old and dirty shoes

Çorap ve ayakkabıları yıka ve döndür

 

Söylemeye gerek yok, özellikle terli iseniz veya çok sıcak olduğunda nem ve ölü cilt oluşumunu önlemek için çoraplarınız her gün değiştirilmelidir. Bazen birden çok kez. Sürekli temizlenmelerini sağlamak için onları çamaşır makinesine atmadan önce içten dışa çevirin.

 

Ayakkabılar biraz farklı. Bazı çiftler, materyallere zarar vermeden zaman zaman yıkanabilir-sadece bakım talimatlarını okuyun ve tamamen kurumalarını sağlayın- ancak çoğu yapamaz. Her iki durumda da ayakkabıları her gün döndürmek ve kullanılmış çiftleri havaya kaldırmak önemlidir. Kosinski “İki gün üst üste aynı ayakkabı giymemeye çalışın” diyor. “Ve günün sonunda, ayakkabılarınızı koyu renkli bir dolabın içine atmayın. Bunun yerine, iyi aydınlatılmış, havalandırılan bir noktada havalandırılmalarına izin verin. ”

 

Dr Schwartz, ekliyor: “Kuru ayakkabıları ıslak veya ıslak olursa en kısa sürede kurutun.”

 

Koku öldürme ayakkabı ürünlerine bakma

Bazıları toz kullanıyor, bazıları sprey kullanıyor ve yine de bazıları ayakkabılarını taze koklamak için sedir fişlerini kullanıyor. Schwartz, bu insanların hiçbirinin yanlış olmadığını söylüyor. “Ayakkabıların içinde antibakteriyel bir sprey veya koku emici ayak tozu kullanın” diye öneriyor. Pişirme tozu, mısır nişastası, bebek tozu, talk pudrası, Dr. Scholl’un Koku Destroyer Deodorant Spreyi ve  Kiwi Select Fresh Force’un  ayakkabıları pis kokusuz bıraktığı söyleniyor.

 

Daha önce belirtildiği gibi ekler başka bir seçenektir. Dr. Scholl ve iyi ol ‘ Koku Yiyenleri , iyi bilinen iki markadır .

Ne zaman bir doktor görmelisin

 

Bazı durumlarda, ayak kokusu o kadar faul veya kalıcı olabilir ki doktora gitmeniz gereklidir. “[Önceki] basamaklar işe yaramazsa, daha güçlü bir antifungal ilaç yazan veya aşırı terleme için altta yatan bir nedeni belirlemek için testler yapabilecek bir podyakrist veya dermatolog, bkz.” Dr. Kosinski.

 

Kimi zaman, korkunç bir koku, “özellikle herhangi bir bağışıklık sistemi zayıflayan bir insanda büyük bir tıbbi problemin işareti olabilir” diyor Dr. Schwartz. “Cildin muhtemel kesilmesi veya yarası veya ayak parmakları arasında, artmış kızarıklık veya şişme olup olmadığına emin olmak çok önemlidir. Cildin veya yumuşak dokunun ciddi bir bakteri enfeksiyonu genellikle korkunç bir koku üretecektir. ”

 

Diyabetikler ayak kokusu için özel olarak dikkatli olmalıdır: “Diyabetiniz varsa, kokunun ilk belirtisinde bir doktora gidin, bu daha ciddi bir sorunun işareti olabilir,” diyor Dr. Kosinski. “Fungal ve bakteriyel ayak enfeksiyonları hızlı bir şekilde ilerleyebilir ve diyabetlilerde daha şiddetli hale gelir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (2 )

  • Sinan A*
  • Ayakkabımdan yeşil duman çıkıyordu bakalım foot care ile düzelecek mi
  • Funda T*
  • Şimdi ben bir türlü bu işi çözememiştim ancak foot care ile tanıştıktan sonra oldukça rahatladım. süper ürün süpper.