Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

Neden Ayaklarım Kokuyor?

Neden ayaklarım kokuyor

 

Eşinizin, iş arkadaşınızın veya havaalanı güvenlik hattındaki talihsiz bir ruhunuz olsun, hepimiz terli köpeklerinin kokusu ile bir odayı temizleyebilecek birini tanıyorduk. Heck, belki zaman zaman kokmuş ayaklardan (hatta ekrin bromhidroz ) muzdarip olursunuz . Herkes olabilir, ancak hamile kadınlar, gençler, yaşlılar, kalp hastalığı ve şeker hastalığı olan kişiler ve çok stres altındaki insanlar özellikle terlemenin neden olduğu duruma eğilimli.

 

Amerikalı Podiyatrik Tıp Birliği’nden FACFAS olan Dr. Erika M. Schwartz, DPM, “Ayakların yarısı kadar ter bezleri var ve bu durum çok terleyebilir” diyor . “Çorap ve ayakkabı giyerken, ter içeride kalır. Bakteri ve mantar bu tür sıcak, nemli ortamlarda gelişebilir ve koku üretebilir. ”

 

Bu aromayı bir zamanlar ve tamamen ortadan kaldırmak için iki cephede saldırmanız gerekir: ayaklarınızın kendileri, çoraplarınız ve ayakkabılarınız. İşte böyle.

 

Ayaklarınızı doğru yıkayın

 

Parmaklarınızı temiz tutmak için basit bir duş yıkamasının yeterli olacağını düşünebilirsiniz. Hayır! Hoş kokulu ayaklar uygun yıkama tekniğiyle başlar ve çoğumuz yanlış yapar.

 

Ayak kokusu ile baş etmeye çalışmak için “Ayakları günlük antibakteriyel bir sabunla iyice yıkayın” diyor New York Podiatric Medicine Koleji Profesörü Dr. FIDSA DPM Dr. Mark A. Kosinski . “Sonra bacaklar arasındaki bölgeye özel dikkat ederek, banyodan sonra iyice kururlar”, çünkü nem toplar. Ve nihayet, ekstra koruma sağlamak için, “Ayakkabı ve ayakkabıları tezgah üstü sporcunun ayağı püskürtme tozu ile püskürtün.” Bu işlem, her sabah ayaklarınızın temiz bir kayrakla başlamasını sağlar.

 

Ayakta anti-perspirant’ın geniş, harika dünyasını keşfedin.

 

“Için de ev tedavisi hiperhidroz (aşırı terleme) alüminyum klorür hekzahidrat ihtiva eden terleme önleyiciler içerebilir, kimyasal bir koltuk altı ter önleyici sprey olarak bulunan ve özel olarak pazarlanan bazı aşırı karşı preparasyonlar aşırı terleme inhibe etmek için,” Dr diyor Kosinski . Klima ve SweatBlock gibi markalar ayaklar için yapılan ürünleri satıyor. Dikkat edilmesi gereken bir husus: Terleme önleyici maddenin uygulanması ve kaygan yüzeylerde yürüme konusunda dikkatli olun; kayma ve yaralanma için potansiyel var.

 

İspatlanmış ev ilaçlarını deneyin

Dr. Schwartz, “Tuz banyoları, çaydanlık ve sirke gibi ev ilaçları, bir kişi kirli veya nemli çorap / ayakkabı giymeye devam ederse ayak kokusunu ortadan kaldırmak pek mümkün değildir” diyor, ancak şu anda ayak kokusunu azaltabilirler onlar kullanılır. “Bunu akılda tutarak geçici rahatlama için aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

 

Sirke banyoları: “Günlük olarak 1 kısım sirke ve 2 kısım suda ayak ıslatmaya çalışın” diyor Dr. Kosinski. “Burada amaç, kokuyu oluşturan bakteri seviyesini azaltmaktır.”

 

Çay ıslanır: Dr. Kosinski çaydanlık “en etkili ev ilaçlarından biri” diyor ve şunları öneriyor: “Bir litre suya 4 veya 5 çay poşeti kullanın. Serinletmeye ve ayaklarınızı her gün yaklaşık 20 dakika ıslatın. ”

 

Tuz yıkar: 1 fincan kaşar tuzu 4 bardak suya dökün, 10-15 dakika kadar ıslatın ve iyice kurutun. Epsom tuzlarını da kullanabilirsiniz; oranlar için bir doktora danışın.

 

Tozlar: Ekmek kızartması, bebek tozu, mısır nişastası ve talk pudrası ekstra nemi absorbe ettiği (ve işlem sırasında ayakların hoş kokmasına neden olduğu söylenir).

 

Iyi çorap ve ayakkabı al

 

Ayağınızın kokusunu çözdükten sonra, vitesinize geçmenin zamanı geldi.

 

Kokmuş ayaklarım baştan başlamasını önlemek için, nefes alabilen malzemelerden yapılmış çoraplar ve ayakkabılar satın alın. Schwartz, “Sentetik malzemeler doğal malzemelerden daha az havalandırma sağladığı için polyester veya naylon çoraplar pamukla karşılaştırıldığında ter miktarını artırabilir” diyor Dr. Schwartz. “Doğal malzemeler (pamuk ve yün) genellikle havalandırma sağlamakta ve bu nedenle bakterilerin büyümesini sınırlandırabilmektedir.”

Sabah E-postasına abone olun.

Günün en önemli haberlerini uyanın.

 

 

Aynı genel ilke ayakkabı için de geçerlidir. “Deri veya tuval gibi nefes alabilen bir malzemeden yapılmış ayakkabılar giyin. Bu, terlemenin buharlaşmasına izin verecek “diye ekliyor Dr. Kosinski, eklentilere bakmayı da öneriyor. “Aktif kömürle yapılan tezgah üzeri tabanlıkları ayak kokusunu emmeye yardımcı olabilir.”

 

Oh, ve asla, asla çorap kullanmayalım. Schwartz, “Çorap olmadan ayakkabı giymek ter birikimine neden olabilir ve bakterilerin zamanla büyümesine neden olabilir” diyor Dr. Schwartz. “Orada ölü cilt hücreleri, kir, yağlar, küf ve mantarlar da gelişebilir.” Yum.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (2 )

  • Demir K*
  • işin açıkçası bu kokuya kalıcı bir çözüm bulamadım. foot care yeni nesil ürünleri tavsiye ediyorsanız denemek istiyorm
  • Adnan Ç.
  • Ayaklarımın kokmasının sebebi tamamen replika ayakkabı ve hava almayan ayakkabı yüzüden, ama kalıcı oluyor işte lanet olsun neyseki foot care ile tanıştım azalmaya başladı 3.kullanımdan sonra