Foot Care Ayak Kremi –  Resmi Satış Sitesi 50TL Ürün Görseli

AYAK KOKUSU NASIL ÖNLENİR

Ayak kokusu kadın ve erkek fark etmeksizin herkes için isteyen bir kokudur hatta istenmeyen kokuların başında gelir. Ayak kokusunun başlıca nedeni terlemektir. Günlük hayatta birçok sebepten terleyebiliriz yazın çok yoğun olan sıcaklardan kışın ise üşümemek için kat kat giyinmek terlememize neden olur. Ayak kokusu da başlıca terlemekten kaynaklanmaktadır. Önlemek için ayağımızı sıkacak terletecek ayakkabılardan uzak durmalıyız bunun yanında çoraplarımızı sık sık değiştirmeli ve ayakkabımızı da temiz tutmalıyız. İstenmeyen bir durum olan ayak kokusu kişileri kötü hissettirebilir, psikolojik sorunlara yol açabilir ve insanların çevresiyle olan ilişkisini etkileyerek problemlere yol açabilir. Bu nedenle ayak kokusu toplumsal bir sorundur. Arkadaşlarımızın, çevremizdeki insanların bize karşı davranışlarını etkiler. Arkadaşlık kurmak istemeyebilirler, uzak durabilirler.

Gün içinde yürüyüş ve koşu yapıyorsanız, ayaklarınızın üzerinde çalıştığınız bir işe sahipseniz ister istemez ayak kokusu oluşabilir hiç kimse ayakları koksun istemez rahatsız edici bir durumdur. Özellikle misafirliğe gittiğiniz zaman ya da bir anda oluşan durumlarda ayakkabılarınızı çıkartmak istemezseniz. Kendiniz rahatsız olursunuz zaten bununla birlikte çevrenizdekileri de rahatsız eder. Ayak kokusunu önlemek için birçok yol vardır ve hepsi günlük hayatta uygulayabileceğimiz çok basit yöntemlerdir.

Ayak kokusunun başlıca nedenleri hava almayan bir ayakkabıya sahip olmanız, terlemeniz, ayağınızda mantar oluşması, terleyen bir insan olmamanıza rağmen kullandığınız ilaçların sizi terletmesi ve tabi ki çorapların değiştirilmemesi temizliğine dikkat edilmemesidir.

Ayak kokusunu gidermek için neler yapabiliriz. İlk yapacağımız şey ayakkabımızın hava alıyor olması çünkü terlemeyi bu şekilde önleyebiliriz ve çoraplarımızın temiz olması, sık sık değiştirilmesi aynı zamanda özellikle naylon çoraptan uzak durmalıyız ayrıca temizliğine özellikle dikkat etmeliyiz günde en az bir kere yıkamalıyız ve güzelce kurulamalıyız nemli kalan ayaklarımız kokabilir. Bunların yanında ayak kokusunu giderici yönler de vardır karbonat, sirke, çay, lavanta yağı, pudra, ada çayı yaprakları, limon suyu gibi birçok yöntemi vardır kolay uygulanabilir olması özellikle bizim için iyidir. Ayaklarınıza krem veya vazelin sürmek ayakkabınıza geceden beklemesi için maden suyu dökmek, ayakkabılarınızı çıkarttıktan sonra güneşte bırakmak da günlük hayatta kullandığımız kolay yollardandır.

Ayaklarımızın termeden ve kokudan arındırabilmemiz için söylediğimiz gibi birçok yol var ama bunu yapabilmemiz için özellikle termeye veya kokuya neden olan etkenin ne olduğunu bilmeliyiz. Ayaklarımız bazen değil sürekli kokuyorsa terlemek bakteri oluşumunu da etkiler bununla birlikte yaşadığımız problem artar. Yanınızda yedek çorap taşıyabilir ayaklarınız çok terlediğinde değiştirebilirsiniz. Her gün aynı ayakkabıyı giymemeye özen gösterebilirsiniz ve pamuklu çorapları tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • Orhan G*
  • kendimi ev ziyaretlerinden soyutladım resmen, ürünü aldım etkisini görürüm inş